Czech Press Photo
2015

Czech Press Photo

Expozice Czech Press Photo se objevuje ve Valašském Meziříčí pravidelně v době prázdnin již několik let. I v tomto roce je v galeriích Kaple a Sýpka prezentován nejnovější ročník této významné fotografické soutěže.

Výstava přinášející nezávislé obrazové svědectví o životě tak, jak je vidí doma i ve světě profesionální fotožurnalisté České nebo Slovenské republiky. Jedná se o ojedinělou akci, která se koná jako soutěž a následná výstava v Praze. Výstava poté putuje do Bratislavy a jako jediné město na Moravě má Valašské Meziříčí čest tuto událost přivítat. 

Cílem soutěží a následné výstavy, která se koná od roku 1995, je umožnit veřejnosti být očitým svědkem událostí a jevů uplynulého roku. Rovněž je snahou motivovat fotografy v každodenním stereotypu jejich práce k osobním přístupům.

Czech Press Photo podporuje zájem o fotožurnalismus jako prostředek mezilidského poznání a porozumění. Za dobu své existence se doma stala jednou z nejpopulárnějších  kulturně-společenských událostí. V mezinárodních porotách zasedly už desítky významných  osobností – fotografové, editoři, art direktoři, šéfredaktoři, ředitelé mediálních agentur, kritici, teoretici, galeristé. Úspěch v soutěži a účast na výstavě se pro fotografy stalo otázkou prestiže.

 

Doprovodné programy

24. 6. 2016  Open space v rámci festivalu Valašský Špalíček

25. 6. 2016  Open space v rámci festivalu Valašský Špalíček

29. 7. 2016  Open space pro účastníky Beskyd rallye - vspanilou jízdu veteránů Turzovka

Termíny

  • Pá 24.6.2016 — Pá 2.9.2016

Místo konání

Galerie Sýpka

Pořadatel

Galerie Sýpka

Videa

Obrázky