Czech Press Photo
2011

Czech Press Photo

CZECH PRESS PHOTO je každoroční  soutěž a následná výstava přinášející nezávislé obrazové svědectví o životě tak, jak je vidí doma i ve světě profesionální fotožurnalisté žijící v České nebo Slovenské republice.

Cílem soutěží a  výstav, které se konají od roku 1995, je umožnit veřejnosti být očitým svědkem událostí a jevů uplynulého roku. A rovněž snaha motivovat fotografy v každodenním stereotypu jejich práce k osobním přístupům.

CZECH PRESS PHOTO podporuje zájem o fotožurnalismus jako prostředek mezilidského poznání a porozumění. Za patnáct let své existence se doma stalo jednou z nejpopulárnějších  kulturně-společenských událostí. V jeho mezinárodních porotách zasedly už desítky významných  osobností – fotografové, editoři, art direktoři, šéfredaktoři, ředitelé mediálních agentur, kritici, teoretici, galeristé. Úspěch v soutěži a účast na výstavě se pro fotografy stalo otázkou prestiže.

SOUTĚŽNÍ KATEGORIE: AKTUALITA, REPORTÁŽ, LIDÉ, O KTERÝCH SE MLUVÍ, SPORT, KAŽDODENNÍ ŽIVOT, PŘÍRODA A ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ, UMĚNÍ A ZÁBAVA

V každé z osmi soutěžních kategorií se uděluje první, druhá a třetí cena. Hlavní cenou soutěže je titul Fotografie roku.

 

Díky Czech Press Photo máme možnost vidět i to co, co z nejrůznějších důvodů a navzdory svým kvalitám nenachází v médiích své uplatnění. CZECH PRESS PHOTO můžeme nazvatobrazovou kronikou doby

  

Výstava bude realizovaná za významné pomoci společnosti NIKON spol. s r.o.

 

 

 

Na akci mohou být pořizovány fotografie nebo audiovizuální záznamy. Svou účastí dáváte najevo svůj souhlas s focením a nahráváním vaší osoby. Fotografie a videa mohou být následně použity k další propagaci pořadatele.

Termíny

  • Pá 22.6.2012 — Pá 31.8.2012

Místo konání

Galerie Sýpka

Pořadatel

Galerie Sýpka

Obrázky