Filip Kudrnáč / Jana Jurášková

Filip Kudrnáč / Jana Jurášková

Současná klasicistní malba.

Filip Kudrnáč - Ve službách Venuše

"Filip Kudrnáč, akademický malíř a sochař, současná klasicistní figurální malba, portrét a krajina."

Zabývám se klasickou figurální malbou, portrétem, sochařstvím, krajinou, kresbou i grafikou. Jde mi o udržení tradice technologie ručního klasického umění navazujícího na věčně živou virtuozitu starých mistrů a pomocí zobrazování romantických i mytologických výjevů a krásy přírody a vnitřní víry vytvářet protipól k převaze nezobrazivého umění dnešní doby. Vlastním rukopisem, estetikou a poezií chci poskytovat kladné příklady a hodnoty, které se dají více než jakoukoli jinou technikou, vyjádřit právě klasickým akademickým řemeslem, skýtajícím absolutně bezkonkurenčně největší možnosti výrazových prostředků. Není nic abstraktnějšího a konceptuálnějšího, než jakákoli myšlenka ztvárněná iluzí reality.

Pracuji technikou jemné hladké malby vlámská italské školy a v klasicky stavěných kompozicích spojuji kolorit a religiozitu vrcholné renesance se symbolickou nostalgií a naléhavostí konce 19. století. V plenéru zaznamenávám atmosféru a kontrast co nejširší záběry barevné škály odstínů záře slunečního světla a chladivých stínů.

Inspirací významnými představiteli i jiných oborů kultury, například zpěváky, vyjadřuji obdiv k mimořádným uměleckým výkonům, s jejichž poselstvím se ztotožňuji a považuji je za trvalý a pozitivní odkaz dalším generacím, ze kterého je dobré vycházet.

Filip Kudrnáč

Curriculum vitae:

  • Narozen 25. 3. 1975 v Praze
  • 1989-1993 - Výtvarná škola Václava Hollara
  • 1995-2001 - Akademie výtvarných umění v Praze
  • 2001- současnost - stálá volná umělecká práce

www.filipkudrnac.com, kontakt: filip.kudrnac@email.cz

Jana Jurášková - Ornament

Celý život žiji a tvořím v Rackové. Zabývám se monumentální malbou figurálních kompozic a ornamentem. Tuto výstavu bych viděla spíše ornamentální. Vždy se snažím o posunutí významu zobrazovaného. Je mi vlastní intimní a magické. Jako inspirace mi slouží bohatý vnitřní život vyplývající z výchovy tří dětí, vzpomínky i banální realita, to vše vždy posunuté do nekonvenčních a lehce psychologických souvislostí.

Jana Jurášková

Curriculum vitae:

  • Narozena 16. 11. 1976, žije a pracuje ve Zlíně.
  • 1995-1998 Zlínská soukromá vyšší odborná škola umění

www.volny.cz/janajuraskova/, kontakt: janajuraskova@volny.cz

Termíny

  • St 9.12.2009 — Ne 14.2.2010

Místo konání

Galerie Kaple

Pořadatel

Galerie Sýpka

Obrázky