CZECH PRESS PHOTO
2012

CZECH PRESS PHOTO

CZECH PRESS PHOTO po roce opět ve Valašském Meziříčí. 

Po Praze (Brožíková síň Staroměstské radnice) a Bratislavě (Dům umění) je Valmez jediným městem v České a Slovenské republice, kde si můžete prohlédnout nejnovější expozici Czech Press Photo!!! 

Jedná se o každoroční  soutěž a následnou výstavu přinášející nezávislé obrazové svědectví o životě tak, jak jej vidí doma i ve světě profesionální fotožurnalisté žijící v České nebo Slovenské republice.

Cílem soutěží a  výstav, které se konají od roku 1995, je umožnit veřejnosti být očitým svědkem událostí a jevů uplynulého roku. 

CZECH PRESS PHOTO podporuje zájem o fotožurnalismus jako prostředek mezilidského poznání a porozumění. Za osmnáct let své existence se doma stalo jednou z nejpopulárnějších  kulturně-společenských událostí. V jeho mezinárodních porotách zasedly už desítky významných  osobností – fotografové, editoři, art direktoři, šéfredaktoři, ředitelé mediálních agentur, kritici, teoretici, galeristé. Úspěch v soutěži a účast na výstavě se pro fotografy stalo otázkou prestiže.

SOUTĚŽNÍ KATEGORIE: AKTUALITA, REPORTÁŽ, LIDÉ, O KTERÝCH SE MLUVÍ, SPORT, KAŽDODENNÍ ŽIVOT, PŘÍRODA A ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ, UMĚNÍ A ZÁBAVA.

V každé z osmi soutěžních kategorií se uděluje první, druhá a třetí cena. Hlavní cenou soutěže je titul Fotografie roku.

Vzhledem k tématu „Fotografie roku“ – smutku lidí nad odchodem prezidenta Václava Havla – předával Hlavní cenu Milanu Jarošovi z časopisu Respekt Havlův blízký přítel, ministr zahraničí Karel Schwarzenberg

Ceny převzalo celkem 30 předních českých a slovenských fotografů, kterým v osmi soutěžních kategoriích  přiznala  ocenění mezinárodní porota.

Už popáté  byly předány zvláštní ceny pro mladé fotografy do 25 let. Celkem 6 mladých převzalo Canon Junior Award.

Dále byly předány tyto ceny: Cena UNHCR, vysokého komisaře OSN pro uprchlíky, dvě ceny Nikon Sport Award , Cena  Trigema, Cena dětí, Cena čtenářů iDnes.

Putování výstavy po světě zajišťuje Ministerstvo zahraničních věcí ČR.

 

 

Výstava bude realizovaná za významné pomoci společnosti NIKON spol. s r.o.

 

 

Termíny

  • Pá 21.6.2013 — Pá 30.8.2013

Místo konání

Galerie Sýpka

Pořadatel

Galerie Sýpka